Haber

TEKNOFEST 2023 için geri sayım başladı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali için geri sayım başladı.

Milyonlarca teknoloji tutkununu İstanbul Atatürk Havalimanı’nda buluşturmaya hazırlanan TEKNOFEST, 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri ​​arasında Türkiye Teknoloji Elemanları Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yönetiminde gerçekleştirilecek.

Samsun merkezli Karadeniz genelinde düzenlenen TEKNOFEST’i geçen yıl 1 milyon 250 binden fazla kişi ziyaret etti.

Cumhuriyetimizin 100. yılında milli teknoloji atılımı vizyonuyla geleceğe umutla bakan bir Türkiye için #Geleceksin sloganıyla gençlerimizi teknoloji yarışlarında ön plana çıkaran TEKNOFEST 41. ana yarışmalar – bu yıl 102 farklı kategori.

13 MİLYON TL ÖDÜL

Yarışmalarda 13 milyon TL’nin üzerinde ödül ve 30 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği veriliyor. Yarışlara geçen yıl 81 il ve 107 ülkeden 150 bini aşkın personel ve 600 bini aşkın katılımcı başvurdu. TEKNOFEST, 6. yılında teknoloji yarışmalarıyla hayallerini gerçekleştirmek ve en yetkin olmak için çabalayan gençlerin başarılı ve özgüvenli projelerine sahne olacak.

Gençlerin milli teknoloji üretmeye ve geliştirmeye olan ilgilerini artırmak amacıyla bu alanlarda çalışan binlerce gencin projelerine destek olmak amacıyla düzenlenecek olan festivalde 5 gün boyunca teknoloji, bilim, havacılık dolu programlar yer alacak. -Uçuş gösterileri, ödül törenleri, stantlar, zirveler, atölye çalışmaları ve etkinlikler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu