Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Buğra Kavuncu: ‘Başarısız bir seçim oldu’

DÜZGÜN Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, “Sonuç olarak bizim için başarısız bir seçim oldu. Cumhurbaşkanı adayımızı seçtiremedik. Mecliste istediğimiz milletvekili sayısına ulaşamadık” dedi. söz konusu.

Altınordu ilçesindeki otelde partililerle toplantıya gelen Kavuncu, edilgen, oturmayan, beklemeyen, giden değil, aktif bir teşkilat olacaklarını ve bunu hissettirmek için çalıştıklarını söyledi.

Tüm örgüt mensuplarından partiye sahip çıkmalarını isteyen Kavuncu, “Yaşadığımız tüm sıkıntılara rağmen halen hayatta olan partili arkadaşlarımızı görmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Yerel seçimlere kadar teşkilatlardaki tüm yapılanmaları tamamlamak istediklerinin altını çizen Kavuncu, bu konuda herkesin sorumluluk alması gerektiğini vurguladı.

Kavuncu, seçimlerde istedikleri sonucu alamadıklarını belirterek, “Sonuç olarak bizim için başarısız bir seçim oldu. Cumhurbaşkanı adayımızı seçtiremedik. 1999’da istediğimiz milletvekili sayısına ulaşamadık. Seçimleri beklentimizin altında bir sonuçla tamamladık.” değerlendirmesini yaptı.

Son seçimde bir önceki seçime göre yaklaşık 300 bin kişinin daha YETER Partisi’ne oy verdiğine dikkati çeken Kavuncu, şöyle konuştu:

“İktidar olmak kadar muhalefet olmanın da yükü ve sorumluluğu ağırdır. Muhalefete de ciddi sorumluluklar düşüyor. Milletimizin sorunlarının takipçisi olacağız. ‘Yanlış’ diyerek muhalefetin asli misyonunu yerine getireceğiz. İktidarın yanlışlarına, İktidarın doğrularına “düzeltmek”.Bize bu mecburiyet var.İktidar olmak kadar büyük bir sorumluluk.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu