Haber

17 köpek ağaca asıldı: Belediyeler ‘sınır’ tartışmasına girdi

Ankara’nın Keçiören ilçesinde ağaca asılı 17 köpek bulundu. Köpeklerden 14’ü sağ olarak kurtarılırken, 3’ü ise ölü bulundu. Yenimahalle semtinde meydana geldiği belirtilen ve tepki çeken olayın ardından Yenimahalle Belediyesi, olayın Yenimahalle’de değil Keçiören’de meydana geldiğini iddia etti. Açıklamada, “Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Keçiören İlçe Tarım Müdürlüğü’nün yasal işlem başlattığı” belirtildi.

Artı Gerçek’te yer alan habere göre;Bunun üzerine Keçiören Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi’nin aksi yöndeki iddialarını savunan bir açıklama yaptı.

‘YENİMAHALLE sınırları içerisinde gerçekleştiği belirlendi’

Yaptıkları inceleme ve eskiz çalışmaları sonucunda olayın meydana geldiği yerin Yenimahalle sınırları içerisinde olduğu yönündeki açıklama şöyle:

“Ankara Yenimahalle’de 17 köpeğin ağaca asıldığı, 14’ünün kurtarıldığı ve 3’ünün maalesef hayatını kaybettiği haberini derin üzüntüyle aldık. Olay yerinde yapılan inceleme ve kroki çalışmaları sonucunda Tarım ve Orman Bakanlığının görevlendirdiği yetkililer başta olmak üzere belediyemizin ilgili müdürlükleri bu trajik olayın Yenimahalle sınırları içerisinde yaşandığını tespit etmiştir.Yenimahalle Belediyesi tarafından yapılan açıklamanın kamuoyu ile paylaşıldığını düşünüyoruz. yanlış bilgilendirme sonucudur.Keçiören Belediyesi olarak sonların bizler için rastgele bir değeri yoktur.Değerli olan can dostlarımızın sağlığı ve güvenliğidir.

Keçiören Belediyesi, Türkiye’nin en modern kesintili hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezine sahip belediyesi olarak her yıl binlerce sokak hayvanının mama, bakım ve tedavi ücretlerini ücretsiz ve kesintisiz olarak sabitliyor. Temiz ve dilsiz ruhlarımız dün olduğu gibi bugün de bize emanettir. Belediyemizin tüm klinik ve rehabilitasyon merkezleri hizmetinizdedir. Ağaca asılarak işkence gören can dostlarımız için elimizden ne geliyorsa uzman ekibimizle desteğe hazırız. Bu üzücü olayı kınadığımızı ve yakından takip edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.” (KAYNAK)

haberkizilcahamam.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu