Haber

İYİ Partili Aytun Çıray’dan akıl almaz sözler: İzmir’deki akım sahte, Akşener bunu bilerek meşru kabul etti

İyi parti Milletvekili aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunulmasına saatler kala dikkat çekici bir gelişme yaşandı. UYGUN Parti Genel Lider Başdanışmanı Aytun CirayDün gece milletvekili adaylığını geri çekti.

“AVUKATLIK ADAYLIĞIMDAN FERAGAT EDİYORUM”

Haberi sosyal medyadan duyuran Çıray, şu sözleri paylaştı: “14 Mayıs’tan sonra Türkiye’ye farklı zeminlerde katkı sağlamak ümidiyle İYİ Parti milletvekilliği adaylığımdan vazgeçiyorum. Muhterem Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de cumhurbaşkanı olması ve milletimizin artması için. kriz sonrası barajın altına düşen oylarımız.Çok çalışacağım.Yaşasın Atatürk!”

“AKŞENER BİLE MEŞRU KABUL EDİLMİŞTİR”

Çıray, İzmir’deki trend anketinin bugün “uydurma” olduğunu paylaştı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de sitem eden Çıray, şu ifadeleri kullandı:

“Konumuz bu değil… Ama… İzmir 2. Bölge’de dürüst bir trend anketi yapılsaydı, kayıtlı üyelerin ankete göre sıralaması şu şekilde olurdu: 1. Aytun Çıray %65,7 2. H. Kırkpınar %15,63 Harputlu %8,6 4. Yavuz Adar %6,2 Asıl konumuz farklı ama… Burada da bu eğilimin sahte olduğunu göreceksiniz, İzmir İl Özel İdaresi’nin imzaları ile Akşener Bey bunu bilerek kabul etti. Bu usulsüzlüğe göz yumarsanız, diyorsanız, … Bugün buna göz yumarsanız, yarının yönetiminin AKP’den farkı olmaz.”

haber-kucukcekmece.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu