Haber

Gaziantep depreminde aile enkaz altında

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde yaşayan Şentürk ailesi, Kahramanmaraş’ın 1. depreminin 15. saniyesinde oturdukları binanın çökmesiyle enkaz altında kaldı. Hüseyin Şentürk ve 2 çocuğu ikinci depremde enkaz altında kaldı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 2 büyük depremden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Gaziantep’in İslahiye ilçesinde yaşayan Hüseyin Şentürk, 1,5 yıl önce aldıkları binanın 5’inci katında mahsur kaldı, eşi ve 4 çocuğu ortalıkta kaldı. depremin başlamasından 15 saniye sonra yıkılan binalarının enkazı. Kendisi enkaz altındayken depremin devam ettiğini belirten baba Şentürk, depremin geri kalanını enkaz altında yaşadıklarını vurguladı. Enkazdan 7 saat sonra baba Hüseyin Şentürk ve 2 çocuğu kurtarılırken, diğer 2 çocuğu ve eşi hayatını kaybetti. 2 çocuğuyla birlikte İslahiye’de bir konteynerde yaşayan Şentürk, depremde kaybolan 2 çocuğu ve eşinin mezarlarını her hafta ziyaret ederek onlar için dua ediyor.

“7 saat enkazda kaldık”

Hüseyin Şentürk, depremde yıkılan binalarının enkazında 7 saat kaldıklarını belirtti. .

“10-15 saniyede binamız çöktü”

Depremde binalarının 10-15 saniyede yıkıldığını belirten Şentürk, “Geç saatlere kadar oturuyorduk. Sonra yattık. Sarsıntı anında hanım beni kaldırdı. Çocukları alıp koşarak yanlarına gittik. çatıya çıkın.Ancak zemin katın kapısı açılmadı.Bir anda elektrikler kesildi ve binamız çöktü.Sonuçta 10-15 saniye sürdü.Gözümüzü açtığımızda, moloz altındaydık 15 saniyede her şey oldu 5 katlı bir binanın en üst katındaydık 1.5 yıl önce dairemizi yeni almıştık 17 ve 6 yaşlarında çocuklarımız vardı İsmail ve Furkan ve benim eşi Selvi “Kaybettim” dedi.

“Enkazda sarsıntı devam etti”

Ben enkaz altındayken bile depremin devam ettiğini vurgulayan Şentürk, “İki çocuğum enkaz altında uyanmıştı, sonra kendime geldim. Sağ tarafım moloz altındaydı. Çocuklarım imdat diye bağırıyorlardı. Denedim. Onları teselli etmek için. Bizi kurtaracaklar diye seslendim. Ben enkazdayken bir iki kez daha sarsıntı oldu. Şu anda iki çocuğumla bir konteynerde yaşıyoruz” dedi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu