Ekonomi

Bulgarlar Kırklareli’ye akın etti

Kırklareli’nde her hafta kurulan Çarşamba pazarında Bulgar yoğunluğu yaşanırken, çarşı esnafı Bulgar vatandaşların alışverişinden memnun. Şehir merkezini dolaştıktan sonra gerek turla gerekse kendi araçlarıyla Kırklareli’ye gelen Bulgarların adresi Çarşamba Pazar oldu. Bulgarlar çarşamba pazarından meyve, sebze ve giyecek alışverişini çokça yaptılar.

Bulgaristan’dan Kırklareli’ne alışveriş yapmak için gelen Yaşar Salim, Türkiye’de fiyatların daha uygun olduğunu belirterek, piyasadan oldukça memnun olduklarını söyledi.

Bulgaristan vatandaşlarının yaptıkları alışverişten memnun kaldıklarını söyleyen pazar esnafı Selahattin Akmeşe, “Şu anda Bulgar vatandaşlarının ekmeğini çarşı esnafı yiyor. Vatandaşlarımız duyarlı olsun, 100 lira yerine 50 lira kazansın, sürekli gelsinler.”söz konusu.

Trakya’daki Bulgar yoğunluğuna değinen çarşı esnafı Mehmet Yıldırım, şunları söyledi: “Şu anda Trakya’daki Bulgar yoğunluğu çok iyi. Özellikle Bulgarlar Edirne’ye daha çok geliyor. Bulgar vatandaşlarımız geliyor biz para kazanıyoruz. Duyarlı olmamız lazım, onlara yardımcı olmamız lazım, sürekli gelmeleri lazım. O yüzden Onlardan çok memnunuz.”dedi.

kaman-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu