Sağlık

SMA’lı Bebek Azra İçin 240 Bin Kahraman Aranıyor!

İzmir Torbalı’da yaşayan SMA hastası 2 buçuk yaşındaki Azra Güngör sağlığına kavuşmak için destek bekliyor. Azra bebeğin 2,5 kilo daha alması halinde aldığı fizik tedavinin de son bulacağı belirtildi. Azra Bebek için ailesi ve çok sayıda gönüllünün katılımıyla Valilik onaylı kampanya başlatıldı. Küçük Azra, yüzde 70’i hala kayıp olan tedavi parası için 100 TL verecek 240 bin kahraman arıyor.

Torbalı Ayrancılar’ın İnönü Mahallesi’nde oturan His ve Hakan Güngör’ün çocukları Azra Güngör, SMA ile çalışmalarını sürdürüyor. 2,5 yaşındaki Azra bebek şu anda fizik tedavi görüyor ve tedavisi sürüyor, limit ağırlığı 2,5 kilo olan minik Azra’nın ailesi ve gönüllüleri Türkiye’nin dört bir yanından destek bekliyor. Güngör Ailesi’nin kızı Azra’nın yurt dışında uygulanan FDA onaylı Zolgensma ilacı ile uygulanan tedaviye ulaşabilmesi için 1 milyon 817 bin dolara ihtiyacı var. İzmir Valiliği’nin onayladığı yardım kampanyasını sürdüren aile, tedavi için gerekli tedbirin alınması için seslerini duyurmaya çalışıyor.

240 Bin Kişiden 100 TL’lik Yardım Çağrısı!

Paranın tamamı Azra’nın tedavisinde kullanılacaktır. SMA Azra Güngör gönüllülerinden yapılan açıklamada, “Torbalı’da, İzmir’de ve Türkiye’de bu kampanyaya destek verecek, yüzümüzü güldürecek insanların olduğuna inanıyoruz. Birleştirildiğinde toplanabilecek bir figür. 240 bin kişi 100 TL destek alırsa kampanya sona erecek. Desteğinizi bizden esirgemeyin. Tek bir mesajla bile destek olabilirsiniz. Azra yazıp 4521’e 20 TL’ye mesaj atarak Azra’mızın hayata tutunmasına yardımcı olabilir veya IBAN: TR62 0001 0019 7269 3070 0950 03 hesabına bağışta bulunup hayırseverleri davet edebilirsiniz. (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu